bilgi@burhaneray.com +90 212 644 02 01

Burhan Eray

1999 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak faaliyet göstermektedir.

Burhan Eray, 1999 yılından itibaren Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak faaliyet göstermektedir. 2002 yılında TÜRMOB’ un düzenlediği Bilirkişi Eğitim Seminerine katılarak Bilirkişi Sertifikası, 2003 yılında Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı tarafından yapılan sınav sonucu Marka Vekilliği belgesi almaya hak kazanmıştır. İktisat Fakültesi mezunu olan Burhan Eray, Muhasebe ve Denetim Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamlamıştır.

2002-2004 ve 2006-2010 yılları arasında İSMMMO Güngören Oda Temsilciliği görevinde bulunmuş ve bu dönemde şehir içi ve şehirler arası bir çok Sempozyum, Panel ve Muhasebe Forumlarına katılmıştır. 2010-2013 yılları arasında İSMMMO Mesleki Gelişmeleri İzleme Kurulu üyesi olarak görev yapmış ve 2013-2015 Ekim tarihleri arasında bu Kurulun Başkanlığını yapmıştır.

Görev yaptığı süreler içerisinde;
• Haksız Rekabet Yazılım Projesinin,
• Beyanname Takip Programının,
• KEP Hizmet Sağlayıcılarıyla ortak proje ve İSMMMO-TURKTRUST Elektronik İmza Anlaşmasının mimarlarından olmuş veEntellektüel Sermaye Projesinde eğitmenlik yapmıştır.

2016 Aralık ayından itibaren TURMOB Hizmet Değerlendirme ve Ücret Tespit Komitesindeki görevine devam etmektedir.

2018 yılından itibaren Şirket değerleme konusunda Global ölçekte en üst çatı örgütü IACVS (The International Association of Certified Valuation Specialists) ninTürkiye’ deki ilk ve tek üyesi olan IF&PARTNERS in İstanbul Bölge Direktörlüğünü yapmaktadır.

Burhan Eray, muhasebe mesleğinin sadece vergi beyannamelerini hazırlamaktan ibaret olmadığına inanır. Gelecekte mesleki bilgiye sahip olmanın yetmeyeceğine aynı zamanda yeniliklere hızla adapte olan ve teknolojiyi iyi takip eden Mali Müşavirlerin ayakta kalabileceğini bilir. Kurumsallaşmanın, Mesleki bilgileri paylaşmanın ve dayanışmanın önemine dikkat çekerek bu konuda var gücüyle çalışır.

Burhan Eray evli ve iki çocuk babasıdır.